Bardzo częstym problemem estetycznym dotyczącym głównie kobiet, jest tak zwany objaw „skórki pomarańczowej”, czyli powszechnie znany cellulit. Jest to nazwa potoczna, która w nomenklaturze medycznej w ogóle nie znajduje odzwierciedlenia, gdyż cellulitis to łacińska nazwa zapalenia tkanki podskórnej.

Pojęciem medycznym właściwym dla tego objawu jest lipodystrofia. Polega ona na zaburzeniu rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, wraz z towarzyszącymi zmianami obrzękowymi. Przypadłość ta dotyczy głównie okolicy tylnej powierzchni ud, a także pośladków.

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z problemem cellulitu. Również współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele możliwości przeciwdziałania tej dolegliwości. Jednakże wydaje się, iż zastosowanie zabiegu z wykorzystaniem preparatu Alidya jest nowatorską metodą, która już teraz przynosi doskonałe efekty, i może być przełomowa w zwalczaniu cellulitu.

O technologii:

Alidya jest innowacyjnym preparatem wykorzystywanym w leczeniu tak zwanego cellulitu. Jest to rezultat badań dotyczących różnorodnych mechanizmów starzenia się skóry oraz powstawania cellulitu, prowadzonych przez wiele lat. Autorem pomysłu preparatu Alidya jest profesor Pasquale Motolose, który wysnuł nową teorię głoszącą, iż istotnym mechanizmem powstawania cellulitu jest odkładania się w przestrzeni komórkowej złogów żelaza, które przedostają się z niewydolnego mikrokrążenia

Dla kogo jest przeznaczony?:

Zabieg przeciwcellulitowy z wykorzystaniem preparatu Alidya nie jest obarczony żadnymi ograniczeniami wiekowymi. Adresowany jest przede wszystkim do osób chcących pozbyć się cellulitu, u których problem ten jest jeszcze we wczesnym stadium.

Jak wygląda zabieg?

Preparat Alidya może być zastosowany praktycznie w każdej okolicy, choć zazwyczaj procedura jest przeprowadzana w okolicach dotkniętych cellulitem (uda, pośladki). Środek wprowadzany jest w tkankę podskórną przy zastosowaniu metody mezoterapii igłowej.

Mezoterapia igłowa jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną. Jej istotą jest wprowadzanie w skórę różnego rodzaju substancji aktywnych poprzez mikroinjekcje. Dzięki temu omijana jest warstwa naskórka, co pozwala na lepszą penetrację w głąb tkanki. W przypadku zastosowania preparatu Alidya optymalne jest wykonanie 5 do 7 powtórzeń w jednotygodniowych odstępach.