Większość blizn, które tworzą się po niewielkich i płytkich zranieniach, z czasem znika bez śladu. Ale są też takie, które wymagają leczenia. Od czego to zależy i jak postępować, by blizna stała się jak najmniej widoczna?

Blizna to ślad po zranieniu skóry. Na niektóre nie zwracamy uwagi, bo są niewielkie i mało widoczne, ale bywają także blizny, które stanowią problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Najmniej widoczne są zazwyczaj blizny po operacjach. Kłopotów przysparzają zaś blizny rozległe, nieprawidłowe – twarde, zgrubiałe, wykraczające nawet poza obszar zranienia. Mogą powodować przykurcze, wywoływać ból i silny świąd. Na szczęście są różne środki i metody leczenia tego rodzaju blizn – im wcześniej się je zastosuje, tym ślady po zranieniu będą mniej widoczne.

Na szczęście istnieją sposoby na pozbycie się takich blizn. Co na blizny po zabiegach zadziała najlepiej? Zdecydowanie specjalistyczne zabiegi medycyny estetyczne i kosmetologii. Doskonale sprawdzą się takie propozycje, jak Dermapen/Mezopen oraz mezoterapia.

ZAPRASZAMY DO SKONTAKTOWANIA SIĘ Z NASZĄ KLINIKĄ W CELU DOBORU ODPOWIEDNICH TECHNOLOGII

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI