Ciąża jest szczególnym okresem w życiu każdej kobiety. Przyszła mama potrafi wiele znieść, by dziecko zdrowo się rozwijało. To dlatego nie przeszkadzają jej dodatkowe kilogramy, stara się dobrze odżywiać i dbać o siebie. Po porodzie pora jednak na zadbanie o swój wygląd i zdrowie. Jak wiadomo szczęśliwa mama to i szczęśliwe dziecko, więc każda kobieta, kiedy tylko odzyska formę po ciąży, powinna wyeliminować niedoskonałości ciała, które stoją na drodze do jej dobrego samopoczucia. Pomogą jej w tym zabiegi natury estetycznej.

Problemy z ciałem i nie tylko
Ciało po ciąży nie zawsze odzyskuje swój wygląd sprzed tego okresu. Wraca do normy w pewnym stopniu, który może nie być zadowalający dla kobiety. Wiele z nich czuje się mniej atrakcyjnych po ciąży i często popada w przygnębienie czy nawet depresję. Zmiany na ciele stają się powodem ich złego samopoczucia, kompleksów, a nawet problemów z partnerem. To dlatego kobieta po ciąży powinna jak najszybciej o siebie zadbać. Wskazana jest jej odpowiednia dieta, suplementacja, by poprawić stan skóry, a także w miarę możliwości aktywność fizyczną. Na szczęście kobieta już w okresie karmienia piersią może poddawać się zabiegom medycyny estetycznej i powinna skorzystać z tej możliwości. Miejscowe zabiegi nie powodują żadnego ryzyka dla dziecka, należy do nich laser, endermologia czy radiofrekwencja mikroigłowa. Ostrożność należy zachować w przypadku wstrzykiwania w skórę preparatów, które mogą przenikać do krwiobiegu i stwarzać niebezpieczeństwo dla dziecka poprzez obecność w mleku matki. Kobiety, które przestały już karmić piersią albo tego po prostu nie robią, mogą zaś spokojnie się na nie udać.

Walka z rozstępami
Podczas ciąży zalecane jest stosowanie kosmetyków, które redukują ryzyko wystąpienia rozstępów i pielęgnują skórę. Mowa tutaj oczywiście głównie o skórze na brzuchu, chociaż rozstępy mogą pojawić się także w innych częściach ciała np.: na udach. Przybieranie na wadze często jest z tym związane. Na rozstępy należy reagować jak najszybciej. Już 6-tego dnia po ciąży można wybrać się na zabiegi laserowe. Światło lasera wnika w głąb skóry i stymuluje produkcję nowego kolagenu. Lekarz najlepiej dobierze typ zabiegu do potrzeb pacjentki. Niektóre wiązki laserowe nie dotrą bowiem głęboko w skórę, więc ich działanie może nie być skuteczne w przypadku poważniejszych zmian. Pomocna jest w tym przypadku nowoczesna metoda frakcyjna – radiofrekwencja mikroigłowa. Polega ona na podgrzewaniu i nakłuwaniu skóry, co pozwala stymulować produkcję kolagenu i elastyny. Głębokie rozstępy zaczynają więc się zapełniać i stopniowo zanikają.

Blizna po cesarskim cięciu
Na szczęście technologia wykonywania zabiegów idzie na przód i obecnie zamiast rozcinać cały brzuch wykonuje się podczas cesarskiego cięcia małe poziome nacięcie i starannie zakłada szwy, by blizna w przyszłości była jak najmniej widoczna. Jednak niektóre kobiety źle czują się nawet z taką blizną. Na samym początku trzeba starannie zajmować się raną. Można na niej naklejać specjalne plastry, które nie dopuszczają do powstawania przerostów. Jeśli jednak nie zastosujemy się do tej rady i doprowadzimy do powstania blizny przerostowej albo sama z siebie jest ona mimo wszystko widoczna, najlepiej wybrać się na zabieg laserowy. Laser pobudzi skórę do odnowy i zredukuje widoczność blizny.

ZAPRASZAMY DO SKONTAKTOWANIA SIĘ Z NASZĄ KLINIKĄ W CELU DOBORU ODPOWIEDNICH TECHNOLOGII

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI