Obrzęki pod oczami najczęściej występują w związku z predyspozycjami genetycznymi. Niepokój powinny wzbudzić wówczas, gdy pojawiają się nagle i towarzyszą im dodatkowe objawy. Choć bardzo często tzw. worki pod oczami wynikają z przemęczenia, ekspozycji na czynniki stresogenne czy diety bogatej w sól, mogą świadczyć o rozwoju choroby ogólnoustrojowej. Przyczyną opuchlizny pod oczami bywa też np. nadczynność tarczycy lub alergia.

Obrzęki pod oczami to efekt nagromadzenia nadmiernej ilości płynu w tkankach. W wielu przypadkach opuchliźnie towarzyszą tzw. cienie pod oczami, będące wynikiem nierównej pigmentacji i płytko unaczynionej skóry. Rzadko towarzyszą im zmiany zapalne, objawiające się zaczerwieniem oraz zwiększoną bolesnością okolic oczu.

Najczęstszą przyczyną obrzęków pod oczami są uwarunkowania genetyczne. Jeśli opuchlizna to problem przewlekły, warto przyjrzeć się krewnym, by upewnić się, że tzw. worki pod oczami rzeczywiście są skłonnością rodzinną. W takiej sytuacji opuchlizna i sińce pod oczami występują niezależnie od warunków zewnętrznych oraz prowadzonego trybu życia i nie powinny wzbudzać większego niepokoju.

Lekarze sami do końca nie wiedzą co jest powodem powstawania worków pod oczami. Stwierdzono, że znajdująca się pod dolną powieką opuchlizna powstaje przez nadmierną lokalizację tłuszczu, który powinien znajdować się wokół gałki ocznej. Usunąć worki pod oczami można za pomocą lasera. Operacja wymaga znieczulenia miejscowego, a dzięki temu pacjent będzie mógł od razu wrócić do domu. Zabieg odbywa się wewnątrz dolnej powieki oka, gdzie lekarz wykonuje nacięcia skóry i usuwa zbędną ilość tłuszczu, ale bez usuwania nadmiaru skóry. Zaletą techniki jest brak widocznych blizn. Nacięcia wykonuje się cały czas wewnątrz powieki, dlatego też cały proces nie ingeruje w mięśnie powieki, a dzięki temu w dość prosty sposób można uniknąć skutków ubocznych.

ZAPRASZAMY DO SKONTAKTOWANIA SIĘ Z NASZĄ KLINIKĄ W CELU DOBORU ODPOWIEDNICH TECHNOLOGII

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI