Opadające powieki sprawiają, że osoba, u której występują, wygląda starzej niż w rzeczywistości. Opadające powieki z czasem utrudniają również zdolność widzenia.

Pewne dane statystyczne dowodzą, że co roku więcej, niż sto milionów mężczyzn i kobiet szuka rozwiązania tego problemu na salach operacyjnych, poddając się zabiegom medycznym i chirurgii plastycznej.

Jak się jednak okazuje, istnieją o wiele mniej wymagające środki pozwalające na wykluczenie tak radykalnych posunięć. Stosowanie ich jest szczególnie wskazane dla osób, które powinny unikać znieczulenia ogólnego, i u których mogłaby ona wywołać poważne problemy zdrowotne.

Mezoterapia igłowa jest to zabieg oferowany przez gabinety kosmetyczne, który polega na ostrzykiwaniu skóry substancjami o działaniu aktywnym. Dzięki ostrzykiwaniu preparaty te omijają barierę naskórka, czego nie robią preparaty stosowane powierzchniowo. Ich zadaniem jest stymulowanie przebudowy skóry, poprawa napięcia skóry poprzez wzrost gęstości oraz wzrost jej jędrności. Najlepsze efekty są widoczne u osób, których skór jest odwodniona, wiotka i pozbawiona elastyczności. Dzięki temu zabiegowi napina się delikatna skóra wokół oczu, co niweluje efekt opadających powiek.

Gabinety kosmetyczne oferują obecnie wiele różnych zabiegów z wykorzystaniem energii lasera, a wśród nich warto wymienić lasery IPL czy laser E-light , który łączy w sobie zastosowanie IPL z działaniem fal radiowycn na skórę, Fale radiowe wywołują w tkance efekt termiczny, który powoduje obkurczenie tkanek oraz poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych poprawa lokalną dystrybucję tlenu. Działanie promieniowania lasera polega natomiast na stymulacji fibroblastastów, czyli komórek tkanki łącznej do wytwarzania nowych włókien kolagenowych. To właśnie kolagen, którego z wiekiem jest w organizmie coraz mniej, odpowiada za napięcie i elastyczność skóry. Wzrost napięcia skóry twarzy oraz skóry wokół oczu pomaga unieść powieki i zminimalizować ich opadanie.

Czasem opadanie powiek jest wynikiem utraty elastyczności oraz napięcia skóry czoła. Wiotka skóra czoła wywołuje nacisk na brwi, które wydają się spychać powieki ku dołowi. W takiej sytuacji kobieta może zdecydować się na zabieg liftingu czoła, który można wykonać za pomocą nici liftingujących - jest to metoda zdecydowanie mniej inwazyjna niż klasyczny lifting wykonywany w trakcie operacji plastycznej.

ZAPRASZAMY DO SKONTAKTOWANIA SIĘ Z NASZĄ KLINIKĄ W CELU DOBORU ODPOWIEDNICH TECHNOLOGII

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI