Skóra zajmuje blisko dwa metry kwadratowe, co daje jej miejsce w kategorii "największy ludzki narząd". Dodatkowo zapewnia ochronę oraz właściwą termoregulację. Tym, co czyni ją jeszcze bardziej wyjątkową to zdolność do zmiany koloru. Jak to się dzieje, że ludzka skóra jest czarna, żółta, czerwona lub biała?

Przebarwienia, znamiona i reszta

Ich obecność na skórze jest zupełnie normalna i pojawiają się niezależnie od wieku. Najczęściej i najwięcej przebarwień czy piegów tworzy się pod wpływem promieniowania UV (są one zazwyczaj jasno brązowe lub brązowe). Czasem stanowią konsekwencję stosowania leków (z domieszką srebra lub złota), ziół czy kosmetyków fotouczulających.

Wyjątkowo szpecące zmiany na skórze można usunąć w gabinecie kosmetycznym, choćby z pomocą peelingu, dermabrazji czy mikrodermabrazji . Jednak najlepszym sposobem by ich uniknąć jest bardzo ostrożne obchodzenie się ze słońcem. Odpowiedni krem z filtrem dopasowany do karnacji pozwala ochronić skórę przed groźnym promieniowaniem. Należy jednak pamiętać, skóra musi być posmarowana kremem przed każdym wyjściem. Jednorazowa aplikacja, zwłaszcza w bardzo ciepłe dni to zdecydowanie za mało.

Skóra pozbawiona blasku to często wynik nieodpowiedniej pielęgnacji. Zapominamy, że to nie tylko kwestia kremu do twarzy, bo nasze ciało wymaga od nas dużo więcej.

ZAPRASZAMY DO SKONTAKTOWANIA SIĘ Z NASZĄ KLINIKĄ W CELU DOBORU ODPOWIEDNICH TECHNOLOGII

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI