Trądzik, czyli krosty i zaskórniki do niedawna kojarzyły się z hormonalną burzą wieku dojrzewania. Jednak obecnie do dermatologów coraz częściej trafiają dorośli z trądzikiem. Leczenie tej choroby skóry nie jest łatwe, jednak dzięki nowoczesnym lekom i i zabiegom dermatologicznym można pozbyć się uciążliwych pryszczy, a także blizn, które po nich zostają.

Trądzik to problem, jak się okazuje, nie tylko nastolatków, ale i dorosłych. Każdy, kto ma za sobą zmagania z pryszczami, krostkami i zaskórnikami wie, że choć łatwo wygrać z nimi walkę, trudno wygrać wojnę. Jednak jest to naprawdę możliwe – najnowsze terapie są skuteczne. Warunek: szybkie podjęcie leczenia i konsekwencja. Trądzik to bowiem nie tylko defekt estetyczny, to choroba skóry, jak inne – należy więc ją leczyć u specjalisty. Pierwsze kroki powinnaś skierować do dermatologa.

Gabinetowe zabiegi na trądzik - mikrodermabrazja, laser i peeling
W terapii trądziku niezwykle ważne jest łączenie kilku metod, daje to bowiem większą gwarancję na trwałe pozbycie się kłopotów. Dermatolog często proponuje więc zabiegi mające na celu pobudzenie komórek skóry do odnowy. Zmiany trądzikowe szybciej znikają, skóra staje się gładsza. Dobre efekty dają:

peeling medyczny przy użyciu kwasu migdałowego, glikolowego, pirogronowego albo TCA;
kriopeeling, czyli zamrażanie chorych tkanek ciekłym azotem; zabieg trwa 10–15 sekund, powtarza się go co najmniej 5 razy;
mikrodermabrazja, czyli mechaniczne ścieranie zrogowaciałych tkanek za pomocą specjalnego aparatu;
zabiegi laserowe służące jedynie do usuwania blizn po trądziku; leczenie tej choroby światłem lasera nie zdaje egzaminu.

ZAPRASZAMY DO SKONTAKTOWANIA SIĘ Z NASZĄ KLINIKĄ W CELU DOBORU ODPOWIEDNICH TECHNOLOGII

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI