Temat tkanki tłuszczowej od dawna jest na czasie i prawdopodobnie szybko się to nie zmieni. Praktycznie każda osoba w mniejszym lub większym stopniu chciałaby zredukować jej ilość we własnym organizmie. Należy przy tym wszystkim pamiętać o tym, że tkanka tłuszczowa jest dla nas niezbędna. Jest ona pełnoprawnym narządem wydzielania wewnętrznego, w związku z czym jest niezbędna do prawidłowego poziomu hormonów w organizmie. Ponadto potrzebna jest do transportu i magazynowania witamin rozpuszczalnych w tłuszczach- A, D, E i K. Dzisiaj chciałbym skupić się na tym, co zazwyczaj jest rzadziej poruszane, czyli na rodzajach tkani tłuszczowej- brunatnej i białej, które pełnią inną funkcje oraz rodzajach tkanki tłuszczowej podzielonych ze względu na ich lokalizację na trzewną i podskórną.

Zabiegi karboksyterapii wskazane są przede wszystkim tym, u których otłuszczenia występują nierównomiernie na powierzchni ciała, w okolicach boczków, ud, kolan, pośladków, ramion, brzucha.
Karboksyterapia osłabia komórki tłuszczowe urazem ciśnieniowym w trakcie podawania gazu.
Ponadto uszkodzenie i rozpuszczenie komórek tłuszczowych spowodowane jest działalnością kwasu węglowego, w który przekształca się w organizmie z dwutlenku węgla. CO2 prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych w obszarze, gdzie gaz jest aplikowany. Wzmożony zostaje drenaż limfatyczny i cyrkulacja tlenu w leczonym obszarze.
Dochodzi do zwiększonego dotlenienia warstw skóry i zniszczenia ścian adipocytów magazynujących tłuszcze. Tym samym zwiększone zostają możliwości lipolizy, czyli rozkładu hydrolitycznego trójglicerydów w tkance tłuszczowej. Rozkład ten prowadzi do powstania kwasów tłuszczowych i glicerolu, te z kolei uwolnione są do krwiobiegu i wychwytywane przez większość tkanek (z wyłączeniem mózgu i erytrocytów). Następnie są estryfikowane do acylogliceroli lub utleniane, jako główne źródło energetyczne do dwutlenku węgla i wody.
Karboksyterapia redukuje komórki tłuszczowe tak skutecznie również dlatego, że cała terapia skoncentrowana jest bezpośrednio na problematycznym obszarze gdzie zdeponowany jest nadmiar tkanki tłuszczowej.

ZAPRASZAMY DO SKONTAKTOWANIA SIĘ Z NASZĄ KLINIKĄ W CELU DOBORU ODPOWIEDNICH TECHNOLOGII

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI