Ulthera

Ulthera - co to jest?

Ulthera to technologia HIFU, czyli wysokoenergetycznych
skoncentrowanych ultradźwięków (ang. High Intensity Focused
Ultrasound). Jest to HIFU z obrazowaniem USG – dzięki temu lekarz
dokładnie widzi, na jakiej głębokości tkanek pracuje. Technologia
obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE umożliwia lekarzowi wgląd w obszar poddany działaniu HIFU (do głębokości 8 mm) oraz kontrolę nad przebiegiem procedury.

 

Jak dochodzi do liftingu skóry? HIFU podgrzewa tkankę skórną na głębokości powięzi mięśniowej SMAS, a więc w warstwie, w której operują skalpelem chirurdzy plastycy wykonujący tradycyjny lifting.

Ultradźwięki powodują obkurczenie skóry, co daje natychmiastowy efekt jej napięcia, a jednocześnie pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu w ciągu kolejnych 2-3 miesięcy dochodzi do stopniowego ujędrnienia, zagęszczenia i w końcu naturalnego uniesienia wiotkiej skóry. Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów Ulthera potwierdziło wiele badań klinicznych, urządzenie posiada certyfikat FDA.

Poznaj zabieg lepiej

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) jest metodą skupienia wiązki ultradźwiękowej. Definicję i opis HIFU opracowano już w 1942 roku; w 1990 r. rozpoczęto testy w leczeniu łagodnych i złośliwych nowotworów.

Zabieg Ulhera ma wpływ na te same tkanki, do których dotarliby lekarze podczas liftingu operacyjnego. Pobudza własną energię odbudowującą organizmu, by stymulował skórę do naturalnej, stopniowej odbudowy, przywracając jej elastyczność. Wyjątkowość zabiegu polega na jego łagodności dla tkanek – strumienie oddziałują dopiero w momencie spotkania się w punkcie ogniskowej. Zewnętrzna warstwa pozostaje nienaruszona, w przeciwieństwie do zabiegów z użyciem lasera, radiofrekwecji lub innych technologii. Głębokie warstwy skóry są ogrzewane do temp. 60-70° C, co powoduje obkurczenie tkanek i skutecznego remodelingu kolagenu. Zabieg Ulthera pomaga w widocznym ujędrnieniu skóry, kształtowaniu i odmłodzeniu twarzy, niweluje zwiotczenia oraz nawisy skórne.

Efekt w okolicach twarzy to między innymi wyraźnie uniesione górne powieki, dzięki czemu spojrzenie staje się wyraźniejsze, a linia brwi staje bardziej podniesiona. Redukuje zmarszczki na czole i szyi; napięcie i zagęszczenie skóry powoduje poprawę linii żuchwy, policzków i podbródka. Twarz staje się młodsza, bardziej świeża. Skóra po zabiegu nie wymaga rekonwalescencji.

Stworzony w USA, w stanie Arizona, system Ulthera stanowi połączenie ultradźwiękowego obrazowania skóry ze skoncentrowaną wiązką ultradźwięków, dając rzeczywisty efekt „liftingu bez skalpela”. Według opinii specjalistów, jego rezultaty są porównywalne z tymi osiąganymi podczas chirurgicznych zabiegów. Ponadto:

 • Jest jednym z najintensywniejszych stymulatorów kolagenu,
 • Efekt widać od razu, z czasem się nasila,
 • Rezultatem jest naturalnie wyglądająca skóra bez efektu maski,
 • Nieinwazyjny charakter zabiegu,
 • Niewymagana hospitalizacja.

Czas trwania zabiegu

Dowiedz się więcej
Czas trwania : Czas trwania zabiegu może wynosić około 20-60min.

Stopień bólu

Dowiedz się więcej
Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Dla poprawy komfortu możemy zastosować znieczulenie miejscowe.

Czas rekonwalescencji

Czas trwania okresu rekonwalescencji
Po zabiegu zazwyczaj pojawia się zaczerwienienie, opuchlizna i czasami delikatna skorupa. Okres rekonwalescencji może wynosić od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od indywidualnych reakcji skóry i rodzaju zabiegu.

Ultradźwięki w służbie medycyny

Stosowanie ultradźwięków w medycynie na szeroką skalę rozpoczęło się już od lat siedemdziesiątych XX wieku. To dzięki nim diagnostyka pacjenta rozszerzyła się o ultrasonografię (USG) – opartą na echu ultradźwiękowym. Ma ona kluczowe zastosowanie w badaniach serca oraz prenatalnych; terapeutycznie ultradźwięki wykorzystywane są w przypadku rozbijania kamieni nerkowych, przy wykorzystaniu zogniskowanej wiązki.

Stomatologia proponuje ultradźwiękowe czyszczenie zębów z kamienia, a obecnie stosunkowo świeże jest stosowanie ultradźwięków przy leczeniu mięśniaków macicy i raka prostaty. Z tego ostatniego rozwiązania wywodzi się zabieg nieinwazyjnego liftingu z wykorzystaniem HIFU.

ulthera (2)
ulthera (1)

Jak działa zabieg z użyciem ultradźwięków?

Dermatologia estetyczna wykorzystuje zogniskowane ultradźwięki o dużym natężeniu dosyć krótko. Istota te metody leży w precyzyjnym skupieniu fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na niewielkim, punktowym obszarze. W tkankach można zaobserwować dwa efekty:

 1. efekt termiczny – Komórki absorbują fale ultradźwiękowe, kumulując ciepło – powoduje to koagulację tkanek;
 2. efekt mechaniczny – komórki wytwarzają we wnętrzu pęcherzyki gazu; narastające w nich ciśnienie niszczy struktury tkankowe.

Poprzez potraktowanie wybranego obszaru wiązka ultradźwięków dochodzi do stanu zapalnego; w odruchu obronnym organizm odpowiada, uruchamiając procesy gojenia oraz wytwarzając nowe pokłady kolagenu. Zabieg nie uszkadza skóry dzięki działaniu na wybranych, głębszych warstwach.

Zadzwoń i umów się na wizytę

FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu

Sam zabieg, czyli faza terapeutyczna, polegają na kierowaniu specjalnie dobranego strumienia ultradźwięków do wybranych obszarów skóry. Powoduje to zainicjowanie naturalnej reakcji organizmu – czyli produkcji nowego, młodego kolagenu oraz wzmacniania tego już istniejący. Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i wrażliwa, co ustępuje samoczynnie po kilku godzinach. Ulthera jest najlepszą alternatywą dla inwazyjnych metod.

Jest to uzależnione od obszaru, na jakim zabieg jest wykonywany oraz od indywidualnie dopasowanej terapii. Kuracja twarzy i szyi zajmuje przeważnie około 40-60 minut. Najbardziej rekomendowane są 2 do 4 powtórzeń. Zadowalające, początkowe efekty pojawiają się już po pierwszym zabiegu. Wystąpienie liftingu oraz napięcia skóry obserwuje się stopniowo do 90 dni – z czasem nowo wytworzony kolagen naturalnie ujędrnia skórę twarzy i szyi, a także wygładza dekolt.

Rezultat utrzymuje się przez co najmniej 15 miesięcy. Ulthera zapewnia całkowity i trwały efekt liftingu skóry oraz tkanek położonych w głębszych warstwach. Pacjenci chcący uwypuklić rezultat mogą poddać się powtórnemu zabiegowi, jednak nie wcześniej, niż po 7 tygodniach i nie później niż po 4 miesiącach od momentu wykonania pierwszego zabiegu. Niekiedy wystarczy wykonać tylko jeden zabieg, następny zaś po upływie kilku miesięcy czy nawet roku – zależy to od stanu skóry oraz indywidualnych oczekiwań pacjenta co do efektów zabiegu.

Największym plusem zabiegu Ulthera – prócz oczywistych, jakimi są naturalne, widoczne rezultaty – jest bez wątpienia brak konieczności hospitalizacji po terapii. Pacjent może natychmiast powrócić do normalnej, codziennej aktywności, bez zachowywania środków ostrożności oraz rekonwalescencji, jak ma to miejsce w przypadku „tradycyjnego”, operacyjnego liftingu.

Zabieg jest poprzedzony wywiadem lekarskim oraz diagnostyką, umożliwioną przez unikalną technologię obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE, w którą wyposażony jest aparat Ulthera. Daje to możliwość obejrzenia struktury skóry na głębokość do 8 mm, dzięki czemu lekarz może dokładnie ocenić jej stan oraz określić głębokość, na jakiej przeprowadzony będzie zabieg. Ulthera jest jedynym urządzeniem, oferującym taką możliwość.

Ilość zabiegów uzależniona jest od wieku, kondycji skóry, obszaru zabiegowego oraz dotychczasowej historii zabiegowej pacjenta.

 • Ograniczenie lub zaprzestanie palenia tytoniu.
 • Powstrzymanie od spożywania alkoholu na minimum dwie doby przed zabiegiem.
 • Rezygnację na minimum tydzień z leków zaburzających krzepliwość krwi (antykoagulantów).
 • Nie korzystać z basenów, sauny, solarium na dwie doby przed zabiegiem.
 • Osobom z dużą skłonnością do opryszczki (cierpiących na tę przypadłość kilka razy do roku) na tydzień przed planowanym zabiegiem zażywać lek heviran w tabletkach.
 • Od dnia zapisania się na zabieg wypijamy 2l wody dziennie – bardzo ważne, aby tego przestrzegać .
 • WAŻNE – NA ZABIEG NIGDY NIE PRZYCHODZIMY NA CZCZO, ZAWSZE PO POSIŁKU.
 • Kilka dni nie korzystamy z basenu, sauny, solarium przez dwa tygodnie. Korzystanie z siłowni w zależności od wykonywanego rodzaju zabiegu ustalamy w dniu wizyty.
 • Przez minimum dobę nie nakładamy makijażu,
 • Unikamy słońca przez dwa tygodnie oraz stosujemy kremy zawierające filtry SPF (min. +30)
 • W dzień zabiegu pamiętamy, aby wymienić pościel, strój do spania, ręcznik do wycierania twarzy i  ręcznik do wycierania ciała na świeże
 • Unikamy przez okres wygojenia kontaktu fizycznego ze zwierzętami (nie przytulamy pupili domowych szczególnie do obszaru poddanego zabiegowi)
 • Unikamy przez kilka dni czynności porządkowych, które powodują wzbudzanie kurzu w pomieszczeniach, w których przebywamy
 • Jeżeli to możliwe unikamy palenia tytoniu oraz eliminujemy spożycie alkoholu 
 • Przez jak najdłuższy czas po zabiegu wypijamy 2l wody dziennie
 • Spłycenia zmarszczek na czole, wokół ust i w okolicach oczu
 • Zniwelowania pierwszych oznak starzenia się skóry
 • Zmniejszenia widoczności rozszerzonych porów
 • Podniesienia kącików oczu oraz opadającej powieki
 • Poprawienia owalu twarzy;
 • Pozbycia się zwiotczałej skóry po ciąży, utracie kilogramów
 • Zlikwidowania rozstępów
 • Usunięcia blizn
 • Zredukowania przebarwień
 • Wymodelowania sylwetki
 • Zmniejszenia nadmiaru tkanki tłuszczowej
Call Now Button