V-laser

V-laser to urządzenie służące do usuwania bardzo zróżnicowanych problemów naczyniowych.

Wszechstronność zastosowań i moc V-lasera pozwalają na terapię dużo szerszej gamy patologii naczyniowej, niż zapewniały to dotychczas stosowane lasery naczyniowe – widocznych naczynek na twarzy, szczególnie na skrzydełkach nosa, teleangiektazji, unaczynionych blizn, wrodzonych malformacji naczyniowych, poszerzonych naczyń na kończynach dolnych i rumienia na twarzy, który u osób młodych jest wyrazem żywej gry naczynioruchowej, a u osób starszych może poprzedzać lub towarzyszyć trądzikowi różowatemu. O wyjątkowości urządzenia decyduje również innowacyjna technologia chłodzenia, która zapewnia Pacjentowi bezpieczeństwo i komfort w trakcie wykonywania zabiegu. Ciągłe chłodzenie skraca czas rekonwalescencji oraz minimalizuje ryzyko powikłań, zaś efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Poznaj lepiej zabieg

Przygotowanie do zabiegu jest proste i zwykle nie wymaga podejmowania żadnych specjalistycznych działań. Konieczna jest oczywiście konsultacja z lekarzem, który oceni wielkość zmian i dobierze odpowiednią metodę ich usuwania.

Głównymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:
• Ciąża i laktacja,
• Świeża opalenizna (około 1 miesiąca),
• Inne o które zapyta Was lekarz lub kosmetolog

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia V-laser jest krótki. W zależności od miejsca, które poddaje się leczeniu, a także rozległości zmian, może trwać od kilkunastu do około 30 minut. Zabieg rozpoczyna się od osłonięcia oczu pacjenta specjalnymi okularami. Następnie na skórę nakłada się żel przewodzący chłodzenie, który zapewnia bezpieczeństwo i komfort podczas działania lasera. Osoba, która przeprowadza zabieg, przykłada do skóry głowicę emitującą wiązkę lasera i przesuwa ją po wybranym obszarze. Zabieg nie wymaga znieczulenia, a po jego wykonaniu pacjent może opuścić gabinet. Na skórę nakładany jest odpowiedni krem ochronny i łagodzący.

Efekty zabiegu są uzależnione od indywidualnych uwarunkowań, wielkości zmian oraz liczby przeprowadzonych zabiegów i mogą być różne u każdego pacjenta. Na efekt wpływ ma m.in. wiek, tryb życia, stan zdrowia oraz stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Efekty możliwe o osiągnięcia są zawsze omawiane w gabinecie, przed wykonaniem zabiegu. Po zabiegu dochodzi do zamknięcia poszerzonych naczynek, redukcji rumienia czy trądziku różowatego, usunięcia naczyniaków czy eliminacji lub zmniejszenia przebarwień. Skóra staje się gładka, odmłodzona, bez widocznych zmian naczyniowych i pigmentacyjnych.V-laser doskonale radzi sobie z usuwaniem naczyniaków. Naczyniaki to nowotwory łagodne, które mają swoje źródło w układzie naczyń krwionośnych. Naczyniak występujący na skórze to rodzaj znamienia lub guzka, który najczęściej przyjmuje kolor sinoczerwony lub purpurowy. Można je leczyć farmakologicznie, operacyjnie lub laserowo. Jedną z najskuteczniejszych metod jest leczenie V-laserem. Zabieg jest skuteczny, nieinwazyjny i nie pozostawia blizn.

vlaser (2)

Czas trwania zabiegu

Dowiedz się więcej
Czas trwania : Czas trwania zabiegu może wynosić od kilkunastu minut do 45min.

Stopień bólu

Dowiedz się więcej
Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Czas rekonwalescencji

Czas trwania okresu rekonwalescencji
Duże zmiany naczyniowe na nogach goją się w ciągu 2-3 miesięcy.

Jak działa V-laser?

Impulsy lasera prowadzą do gwałtownego, ale kontrolowanego podgrzania kolejnych fragmentów naczynka, co prowadzi do ich nieodwracalnego zniszczenia i obkurczenia oraz wchłonięcia przez organizm. Dzieje się tak, ponieważ krew w naczyniach, na które działa V-laser, wybiórczo wychwytuje promieniowanie w stopniu znacznie większym niż tkanki, które otaczają naczynie (dochodzi do reakcji fototermolizy). Do całkowitego wchłonięcia naczyń nie dochodzi oczywiście natychmiastowo. Należy na to poczekać około 8-12 tygodni, a w przypadku naczynek żylnych na twarzy – około 2 tygodni. Po upływie tego czasu większość naczynek znika całkowicie, a reszta staje się znacznie jaśniejsza.

vlaser (1)
vlaser (3)

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

V-laser pozwala na terapię dużo szerszej niż dotychczas gamy patologii naczyniowej. Główne wskazania do przeprowadzenia zabiegu z jego wykorzystaniem. Te najbardziej pożądane we flebologii estetycznej:

  • Venulektazje inaczej pajączki żylne,
  • Teleangiektazje,
  • Rumień,
  • Trądzik różowaty i trądzik pospolity,
  • Naczyniaki krwionośne, starcze i gwiaździste,
  • Znamiona naczyniowe (port winestains),
  • Przebarwienia i plamy pigmentacyjne, a także piegi,
  • Zmiany typu cafe au lait.

Zadzwoń i umów się na wizytę

FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu

Nie opalać co najmniej 30 dni przed zabiegiem, nie używać kremów z retinolem, witaminą C i kwasami na 14 dni przed zabiegiem oraz nie przyjmować witaminy A. 14 dni przed zabiegiem odstawić zioła światłouczulające (pokrzywa, dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp polny, czystek) oraz nie wykonywać zabiegów złuszczających w miejscu zabiegowym.

Po zabiegu skóra jest podrażniona, dlatego należy traktować ją bardzo delikatnie i unikać czynników, które mogłyby dodatkowo ją uwrażliwić: mróz, słońce, solarium, sauna. Wskazane jest stosowanie preparatów silnie nawilżających i chroniących ją przed słońcem. Zalecane są kremy z wysokim filtrem SPF 50.

Zazwyczaj efekt zabiegu jest widoczny już po pierwszej sesji, aby jednak mówić o skutecznej redukcji pajączków, naczyń czy naczyniaków należy nastawić się na 3 do nawet 6 zabiegów wykonywanych w 4 – 8-tygodniowych odstępach czasu.

Call Now Button